Blog #2 Diziler-Filmler-Reklamlar!Herkese merhabalar..

Blog serisine biraz farklı konulardan devam edeceğim.

Hala İstanbul'dayım,hava gerçekten soğudu. Artık kış başladı desem yeridir.. Akşamları dışarı çıkmanın sonucu ertesi gün üşütme olarak geri dönüyor :)) Önceki blog yazımdan bugüne dek çok dışarı çıkmadım. Hava durumu ve dizi-film-iş ilanları üçlüsünden kopulmuyor kolay kolay..Behzat Ç izlemeyi bıraktım sayılır. Başka dizilere yöneldim..

Kuzey Güney'i 54. bölümden itibaren izleyerek bugün itibariyle 80. bölümü bitirmiş bulunmaktayım. 90 dkdan hesaplarsak 26 bölüm 2340 dk ve bir haftada bitirdiğimi sayarsak günlük 6 saat izlemiş oluyorum. Dizinin sonunu bilmiyordum, 54. bölümden öncesini biraz biraz izlemiştim. Güney'in yaptıkları gerçekten insana dokunur şeyler. Sonunu haketti bence. Kuzeyin vurulma sahnesinde ben de vuruldum; hadi yaa??!!?! tepkileriyle kalan kısmı bitirince mutlu olduklarını gördüm, gerçekten güzel bitti. KanalD nin internet sayfasında izlediğim ve her bölümün 6 parçadan oluştuğu diziyi izlerken sinirlenmemek elde değil. İnsan gibi reklam koymayı bilmeyen KanalD beni çileden çıkarttı gerçekten. 30 saniye gibi engellenemeyen reklam koyup izleyiciyi sinir krizine sokmak ancak bu kadar güzel olur...Bidaha KanalD'nin internet sitesinden dizi izlersem iki olsun!

Diziden sıkıldığım vakitlerde iş ilanlarına bakıyorum, aslında diziden sıkıldığımda değil de iş ilanlarından sıkılınca diziye yöneliyorum, diziden sıkılınca da iş ilanlarını inceliyorum. Ağırlık dizide olduğu için ilk cümlem daha doğru sanırım. 1,5 Aylık İstanbul döneminde kendimi yetkin görüp başvurduğum iş ilanlarından sadece 3 tanesi dönüş yaptı. Gerçekten, ekonominin kötü olduğu dönemde mezun olmak güzel olmuyormuş. İşlerinden olan birsürü insan var onları da düşünmek lazım. Evine hiç ekmek götüremeyen insanlar var. Allah'tan ümit kesilmez.. Bekleyeceğiz..

Birkaç film izledim ve bunlar hakkında yorum yapmayı eksik etmeden fragmanlara alalım sizi. Yeni filmler değil ama olsun.

Devlet Sırrı(Secret Defense) 2008

Film özetle herkesin bilmemesi gereken ancak sonucunun birçok kişiyi etkileyeceği konuların nasıl çözüldüğünü anlatıyor. Beklenmedik şekilde biten bir film. O duygusuz adamı da kendime benzetmedim değil açıkçası :))
American Psycho 2000

Bu filmi ev arkadaşım izleyelim diye teklifte bulunup geçti odasına uyudu. Zehri verip bıraktı yani açıkçası :) Filmi beğenmedim, yani belki benim ilgi alanıma girmeyen bir film, o yüzden beğenmemiş olabilirim. Film özetle bir insanın kafası ne kadar pis çalışabilir onu anlatıyor :))
Nerve / Oyun 2016

Bu filmi işin içinde kodlama, açık kaynak, deepweb gibi konular geçtiği için sevdim. Bildiğimiz Doğruluk mu cesaretlilik mi sorusunun doğruluk olmayan hali gibi bir film. Cesaretli misin yoksa değil misin şeklinde devam eden bir oyunun insana neler yaptırabileceğini anlatıyor. Sonu güzel.


Bu 10 günlük süre böyle geçti. Sakin, çok bir heyecan aksiyon olmadan.. Ben de sakin biriyim zaten, sorun değil.. Yeni yazılarımda görüşmek üzere. :)

Blog #2 Diziler-Filmler-Reklamlar! Blog #2 Diziler-Filmler-Reklamlar! Reviewed by Unknown on Kasım 25, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.