İstanbul, İş-güç, Behzat ÇMerhaba arkadaşlar :) İlk paylaşımımda öncelikle acemi bir Halil ile karşı karşıya olduğunuzu bilmenizi isterim. Yanlış anlaşılmalar, yanlış kelime seçimleri gibi hatalar yaparsam eğer idare edin beni. :)

Bu paylaşımı blog yazısı olarak yazmaktayım. İleri zamanlardaki eğitim makalelerinden önce kendim ile ilgili konulara değinmeyi daha uygun buldum.

Bu yazıya başladığımda Antalya/Kepez'deydim.Resimdeki leblebileri yiyordum :) Fotoğrafçılığa biraz ilgim var, neden leblebi olmasın dedim koydum buraya :) Antalya'da Kasım ayı olmasına rağmen gayet sıcak bir hava vardı, İstanbuldan gelince terlemeye başladım zaten o ayrı konu :) Blog konusu beni biraz tereddütte bırakıyor açıkçası, insan her sırrını paylaşmamalı ama konuşabilmeli, birilerine derdini anlatabilmeli bence. Günlük gibi her gün yazabileceğimi sanmıyorum ki zaten kitap okumaya da çok ilgim yok, yazacak kelime bulamam ben. Başımdan geçen olaylar, dikkatimi çeken şeyleri burada blog yazısı olarak paylaşmayı planlıyorum açıkçası.

Dediğim gibi, yazıya başladığımda Kepez'deydim; Şu an İstanbul Pendik'teyim. Soğuğa yakın bir hava ile birlikte kalabalık, gürültülü-patırtılı, pahalı bir şehirmiş burası. 1 ay önce taşındığım bu şehirde kuzenimle görüştüğümde daha selam vermeden "Burada nasıl yaşıyorsun?" diye sordum :) o kadar sevmedim yani. Hep önyargılı idim bu şehire. Orada yaşanmaz, ben sakin bir yerde yaşamak istiyorum, işimi de uzaktan yapayım, hatta bir internet bağlantısı bulun köyde yaşayayım diyen biriydim. Halen de diyorum ama malum, uzaktan çalışma ihtimali diğer mesleklere göre fazla olsa da bulunması zor bir imkan. Hiç istemesem de taşındım buraya, iş arıyorum bakalım acaba hangi şirket "Halil, senin burada çalışmanı uygun bulduk. Şu gün görüşmek isteriz" diyecek, merak ediyorum. Halen beklemedeyiz :)

Şu 15-20 günlük sürede genel olarak iş başvuruları, behzat ç, kodlama, sistem eğitimleri derken vakit geçti. İnanın insanın içi sıkılıyor, Lisans bölümü bitirmişsin iş bulamıyorsun. Mühendis mantığı sonuçta, evde bari kendimi geliştireyim de fazlam olsun eksiğim olmasın, birisi bana laf söylemesin diye kendimi geliştirmeye çalıştım. İş ilanlarından sıkıldıkça Behzat Ç, Behzat Ç'den sıkıldıkça kodlama-sistem eğitimleri diyerek döngü dönüp durdu :) Halen de devam ediyor. Behzat Ç'nin ağırlığını biraz azaltarak eğitim süresini arttırdım. Çok sıkıldıkça izliyorum. İnsanın ev arkadaşı da sistem uzmanı olunca haliyle sistem mühendisliği eğitimleri daha revaçta oluyor. :) Ne güzel işte otur çalış öğren :)

Bugun dinlediğim birkaç şarkı hoşuma gitti, özellikle bir tanesinin klibindeki duvar yazıları çok dikkatimi çekti. Aşağıda paylaştım, Cengiz Kurtoğlu'nu dinlemenizi tavsiye ederim.

İlk blog yazım böyle günlük gibi oldu ancak zamanla değişir sanırım. Keyifli dinlemeler :)

Dikkatimi çeken klip bu :)

Hoşuma giden şarkılardan birisi de bu :)


Okuduğunuz için teşekkür ederim.

İstanbul, İş-güç, Behzat Ç İstanbul, İş-güç, Behzat Ç Reviewed by Unknown on Kasım 13, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.